Programm SPORTident Mini Events (SIME) on mõeldud treeningute, päevakute ja väiksemate võistluste (eriti sobilik eelregistreerimiseta või ebatavaliste o-võistluste) läbiviimiseks SPORTident märkesüsteemiga. Selles juhendis kirjeldatakse kuidas kasutada programmi orienteerumisürituste läbiviimiseks. SIME programmi on lihtne kasutada ja lihtne avatud failiformaat võimaldab programmi abil läbi viia erinevaid võistlusi. SIMEt võib kasutada ka kui tagavara programmina võistluste programmi kõrval.
SIME on jaosvara programm. Programmi saab kasutada tutvumise eesmärgil tasuta. Ilma piiranguteta saab lugeda korraga 5 võistleja SI kaarti. Piiranguteta programmi kasutamiseks tuleb soetada litsents.
Programmi litsentsi saamiseks tuleb saata e-postiga aadressile info.at.tak-soft.com teade ja kirjas teatada SI jaama(de) seerianumbrid. Või täita vastav ankeet SIME koduleheküljel. Peale litsentsitasu laekumist saadetakse teile vastavad failid ja juhend programmi registreerimiseks.
Täieliku litsentsi saamiseks pöördu : info.@.tak-soft.com.
Täiendavat infot ja tugiinfot leiab koduleheküljelt : www.tak-soft.com. Koduleheküljelt saab laadida alati viimasema versiooni programmist ja abifaile.
Küsimused esita siin või saada kiri: info.@.tak-soft.com
Programmi autoriõigused kuuluvad Tarmo Klaarile (Tak-Soft).
SPORTident ® on registreeritud kaubamärk AES GmbH, Arnstadt poolt.
Käivita SIMESetup.exe ja jälgi ekraanil installeerimise juhiseid. Soovi korral võib installeerida programmi mitte „Program Files“ kausta vaid näiteks „C:\osport\sime“ kausta.
Kopeeri litsentsi failid (xxx.lic failid mis on seotus SI juhtjaama numbriga) programmi kausta. Käivita SIME, vali üks võistlus ja vajuta nupule “Seaded”. Vali “Programmi seaded” lehekülg ja sisesta “Klubi/Kasutaja” väljale litsentsis toodud kasutaja nimi. Litsentsi kontrollimiseks ühenda SI jaam arvutiga ja vali üks võistlus ning ava „Kaardi lugemine” (Vali ka õige COM port ja käivita lugemine). Litsentsi info koos SI jaama seerianumbriga kuvatakse akna tiitelreal.
Alustuseks lisa uus võistlus – vali kaust kuhu SIME kirjutab võistluse failid (kõik selle võistlusega seotud failid hoitakse ühes kaustas). Olemasoleva võistluse korral vali nimekirjast võistlus või olemasolev kaust.
Avaekraani paremas tulbas on nupud erinevate toimingute tegemiseks. Kui soovid näha rohkem seadeid, siis vajuta avaekraanil nupule Eksperdi vaade. Eksperdi vaade võimaldab SIMEt seadistada eri võistluste jaoks. Kasuta seda vaadet, kui vajad rohkemat kui tavalisel orienteerumisvõistlusel on vaja.
Programmi sedistamiseks sisesta järgmised andmed võistluse kohta :
Võistluse nimi - Võistluse nimetus.
Jooksjate fail - vali jooksjate fail mida kasutatakse võistlusel. Päevakute või muude seeriavõistluste jaoks on mõttekas hoida võistlejate faili ühes kohas. EOLi koode omavate jooksjate nimekirja saad laadida EOLi koduleheküljelt: http://www.orienteerumine.ee/eteenused/ - see fail on juba õiges formaadis ja sobilik kasutamiseks SIME programmis.
Rendi kaardid – kui kasutatakse rendi kaarte, siis siin on võimalik ära näidata, millises failis on kirjas renditavate SI kaartide nimekiri. Kaartide numbrid peavad asuma teksti failis, iga kaardi number eraldi real.
Kuupäev - Võistluse toimumise kuupäev
Stardiaeg - Võistluse stardiaeg ehk esimese startija aeg (ehk nullaeg) TT:MM:SS formaadis. Kui kasutatakse vanu SI jaamu versiooniga 3.00, siis nullaeg on 00:00:00. Kui jaamade versioon on 3.10 või uuem (ja sisaldab RTC moodulit), siis sisestage nullajaks vööndiaeg.
Korraldaja - Korraldaja(te) nimi.
Rajameister - Rajameistri nimi.
Reklaam – Reklaam - programmi registreeritud kasutajatel on võimalik lisada võistleja tulemuste lipikule lühike tekst (ehk reklaam). Näiteks „Tulemused :: www.tulemused.com“ või „Järgmine päevak Kuusemetsas 02.05“. Teksti pikkus maksimaalselt 75 märki, kitsama paberi korral määrab teksti pikkus kasutatav trüki kavand ja paberi laius. Kontrolli enne üritust, kas tekst mahub korrektselt paberile.
Klasside ja radade kirjeldamine.
Näite rajad M21A, M35 ja N21A, N35 klassidele:
M21A,M35=32,33,34,35,36,37,38,39,40,100=8.95=249,350,2130,678,444,1340,780,1230,654,110,230 N21A,N35=31,35,39,36,40,100=6.15
Raja/klassi nimetus kirjuta enne = märki ja eralda ,. Raja kirjeldus kirjuta peale = ja KPd eralda ,. Kui mõni KP ei tööta või seiskub võistluse ajal siis lisa KP tunnusnumbri ette - märk (näide: kui KP 40 ei tööta, kirjuta raja kirjeldusse -40).
Kui soovid lisada raja pikkust, siis lisa raja kirjelduse lõppu = märk ja selle taha raja pikkus.
Alates versioonist 3.2 on võimalik lisada ka etappide pikkused. Etappide pikkused tuleb lisada peale raja pikkust eraldajana kasutada = märki. Etappide pikkused on meetrites. nb! Ära unusta lisamata ka etapi pikkust viimast punktist finišisse, ehk etappe on 1 võrra rohkem kui on rajal punkte. Korrektsete tulemuste jaoks on vajalik, et etapi pikkus sisaldaks ka tähistatud lõike.
Etappide pikkused ei ole kohustuslikud ja selle info võib jätta sisestamata. Etappide kiiruste trükkimiseks tšekkidele peab Tulemuste lehel valima ka kiiruste trükkimise.
Alates versioonist 3.4 on võimalik omistada kontrollpunktile tekstiline nimetus. Seda saab kasutada näiteks jooksuvõistlustel vaheaja punktide kirjeldamiseks (näiteks 5km, 10km, 15km). Kirjeldus ei tohi sisaldada koma märki. Kirjeldus lisatakse peale raja etapipikkuseid. Lisa reale = ja sisesta nimetused, eraldajaks kasuta koma.
MEHED,NAISED=31,32,33=10.0=2500,2500,2500,2500=2.5km,5km,7.5km
Kontrollpunkti nimetus trükitakse võistleja tulemuste lipikule ja protokolli päisesse.
Avatud raja (valik, rogain, avatud rada) kirjeldamiseks kirjuta raja tähis enne = ja jäta pärast = tühjaks. Avatud raja korral raja läbimist ei kontrollida. Näide:
VALIK=
NB! Kui avatud rada on määratud, siis tühistatud või katkestanud võistlejad lisatakse automaatselt avatud rajale positiivse olekuga. Rea kommenteerimiseks lisa rea ette ; märk.
Alates versioonist 4.5 on võimalik importide radade kirjeldused OCADi radade failidest. Toetatud on OCAD 8 teksti formaat ja uuemate OCADide XML failid mis on kas IOF 2.0.3 või IOF 3.0 formaadis. Faili importimiseks klõpsa nupul Impordi ning vali soovitud fail. Peale importimist kontrolli, et kõik rajad on korrektselt SIMEsse imporditud.
Radade importimiseks OCADist võid kasutada ka veebipõhist tööriista: OCAD -> SIME Converter
Tee märge märkeruutu „Trüki tulemused“, kui soovid trükkida võistleja tulemus välja peale andmete lugemist SI kaardist.
Vali Printer nimekirjast õige printeri draiver mida soovid kasutada tulemuste trükkimiseks.
Vali kavand (Väljanägemine), mille järgi programm kujundab väljastatavad tulemused. Erinevate printerite jaoks on kujundatud erinevad kavandid, mis kasutavad teatud printerite omadusi. Kõige tavalisem on „FX Standard“ - sobib enamikele tekstiprinteritele (RAW tüüpi andmete edastus). „A4“ sobib laserprinterile, tšeki-, maatriks- või termoprinteri korral tuleb valida sobiv kavand. Trüki kavandeid on võimalik ise luua vastavalt kasutatava printeri tüübile. Windowsi printeri draiveriks sobib kõige paremini „Generic“, „Generic/Text only“, „Generic IBM 9pin“ printeri draiver.
Kui soovid lisaks trükkida lipikut, mida panna ülesse „nöörile“, siis tee märge märkeruut „ + trüki tulemus stendile“.
SPORTident GeBe printeri kasutamise korral vali Väljanägemine „GEBE SPORTident → COMx“. Sellisel juhul ei kasutata Windowsi printeri draiverit, vaid trükitakse otse jadaporti. Jadapordi seaded tuleb ära kirjeldada failis gebe_sime_setup.txt :
[setup] COM=COM6 Delay=300 Baud=4800
Fail peab asetsema programmi kaustas. Nb! Seni kuni trükitakse otse printerisse ei saa järgmist kaarti lugeda!
Kui stardiaeg puudub
Kui võistlejal stardiaeg puudub, siis on võimalik valida 5 tegevuse vahel:
Etappide kiirused
Kui radade kirjelduses on kirjeldatud ka etappide pikkused, siis on võimalik trükkida tšekile ka etapi läbimise kiiruse :
NB! Veendu, et trükkimisel mahub info ära tšekile. Vajadusel muuda trüki fonte printeri väljundi failis.
SIME lisa seadeid näidatakse ainult siis, kui on valitud Eksperdi vaade!
Lisad
Avatud rajal punktide arvutamine - Programm arvutab punktid avatud rajal jooksjatele kasutades KPde tunnus numbrit. KP väärtus on võrdne KP tunnusnumbri jagatuna 10ga, ehk KP 32 eest arvutatakse 3 punkti, punkti 59 eest 5 punkti ja KP 123 eest antakse 12 punkti.
Luba topelt KPd - Kui avatud rajal on lubatud külastada sama KPd mitu korda, tee siia märge.
Võistkondlik Valik – Avatud rajal võimalik eristada võistkondlikult koos liikunuid avatud raja protokollis. Võistkonna peale on üks SI kaart, mida sisestatakse nii mitu korda kui oli võistlejad võistkonnas. Avatud raja protokollis võistkonna esimese liikme ees on võistkonna koht aga järgmiste võistkonna liikmete ees on + märk, mis näitab et need liikmed moodustasid ühe võistkonna.
Finišiaeg on võistleja viimase KP aeg - Kui võistlejal puudub finiši aeg, siis tema lõpuajaks võetakse tema viimase kontrollpunkti märke aeg ja see KP eemaldatakse tema rajast. Seda võimalust saab kasutada võistlustel, kus kõik võistlejad ei läbi rada täielikult, vaid on määratud kontrollaeg ja võistlejad teevad niimitu ringi kui jõuavad ja kõik ei finišeeri.
Muuda KP numbrit - võimalik muuta KP numeratsiooni ehk jaama elektrooniline number võib erineda kontrollpunkti numbrist. Seega on võimalik kasutada ka selliseid numbreid mida ei ole võimalik programmeerida jaama. Näiteks Rogain võistluste korral on võimalik kasutada ka punkte 20, 21 jne. Sellisel juhul tuleb sisestada siia -11 ja jaamad ikkagi programmeerida alates 31st. see on vajalik vanade BS*4 seeria jaamade korral, uute on võimalik programmeerida ka väiksemaid tunnusnumbreid.
Lahuta etapiajad järgmistesse KPdesse: - Siia sisesta KP numbrid, milliste etapiajad lahutatakse võistleja lõpptulemusest. Näiteks 34,56 - etapiajad punktidesse 34 ja 56 lahutatakse võistleja lõpuajast. Korrigeeritud aeg kuvatakse protokollis. Seda võimalust saab kasutada Enduro võistlustel, kus tulemus on määratud etappide summa.
Stiil
HTML css fail: - Võimalik ära näidata kodulehekülje stiili faili nimi. Sellisel juhul kuvatakse võistluse koduleheküljel vastavalt teie kodulehe kujundusele.
Trahv
Alates versioonist 3.2 on võimalik kasutada trahvisekundeid, kui võistleja on jätnud KP võtmata või võtnud vale KP. Selleks tee märge ruutu „DQ→ Trahvisekundid“ ja määra trahvisekundid „Vale KP“ ja „Puuduva KP“ korral. Trahvi aeg lisatakse võistleja tulemusele.
Auto
Lae jooksjate fail – Jooksjate fail loetakse mällu peale igat X SI kaardi lugemist. See võimaldab mõne teise programmiga eemalt muuta jooksvalt jooksjate faili. Kui panna 0, siis ei uuendata.
Alates versioonist 4.5: Kui siin sisestatud väärtus on suurem 0'st, siis peale X lugemist salvestatakse võistluse kausta SIME tulemuste fail, mida saab kasutada jooksvalt tulemuste töötlemiseks. Näiteks näidata (eraldi) ekraanil jooksvaid tulemusi - selleks kopeeritakse liveresults.htm nimeline fail võistluse kausta. Avades selle Internet Exploreriga saab osalejate näidata hetke tulemusi.
Sisesta tulemused automaatselt – kui võistleja info on olemas jooksja failis (SI kaart, rada) ja tema tulemus on korrektne, siis sisestatakse tulemus automaatselt. Kui on märgitud Sisesta ka tühistatud, siis sisestatakse automaatselt ka tühistatud tulemused.
Leia rada – (alates ver 4.0) – kui võistleja failis ei olnud infot raja kohta, siis otsitakse tehtud märgete järgi rada ja valitakse vaikimisi raja esimene klass. Kui rada ei leita, siis tuleb klass käsitsi valida.
Jadaport - Vali SI juhtjaama port kuhu on ühendatud SI juhtjaam (COM1, COM2, COM3 jne). Kui kaartide lugemine ei toimi siis kontrolli :
Auto Start/Stop- Avab lugemisel automaatselt jadapordi. Kui siia on märge tehtud, siis ignoreerib võistleja andmete sisestamise ajal (seni kuni andmed ei ole sisestatud) järgmisi SI kaarte ja need ei saa andmeid üle kirjutada.
Kiire lugemine BSM7/8 38400 - Kui juhtjaam on programmeeritud kiiremaks mahalugemiseks (38400), siis tee siia märge.
BSM11 - kui kasutatakse BSM11 juhtjaama, siis tuleb siia teha märge.
Mängi heli – (alates ver 4.0) – SIME mängib vastava helifaili järgmistel juhtudel –
Vastav audio fail peab asetsema programmi kaustas. Faile võib asendada sobilikega. Näidis failid on salvestatud Windows Sound Recorderiga (kasuta seadeid 11KHz Mono).
Loe nimi SI kaardist - Kui loetava kaart sisaldab osaleja andmeid, siis märke korral loetakse andmed SI kaardist.
Loe number SI kaardist - Kui kaarti on salvestatud osaleja rinnanumber/koodnumber, siis loetakse jooksja number SI kaardist.
Ajaformaat HH:MM:SS - Tee märge siia , kui soovid etapiaegade tabelis kuvada ka tunde.
Pikk võistlus (12h+) - Kui võistlus on pikem kui 12h, siis tee siia märge.
HTML kodeering – Sisesta HTML lehekülje märkide kodeeringu tunnus. Vale kodeeringu korral võivad tulemused näha ekraanil valede sümbolitega.
Klubi/Kasutaja – Siia sisesta programmi kasutaja nimi, kelle nimele on tehtud litsentsi failid. Litsentsifaili saab kopeerida käsitsi programmi kausta või kasutada siin vormil olevat nuppu „Kopeeri litsentsi fail“.
Vormil on järgmised osad:
Enne SI kaartide lugemist kontrolli programmi seadetes seerialpordi ja trükkimise seadeid!
Peale lugemise vormi avamist, on staatuse real järgmine info:
Andmed OK- Kõik andmed on korrektselt mällu loetud
Jooksjaid- Jooksjate arv andmebaasis
Radu- Radade arv
OPEN- Avatud (valik) raja nimetus
Stardiaeg 10:00:00 - Võistluse nullaeg on 10:00:00
Printeri info - millist kujundusfaili kasutatakse
NB! Väljade vahel liikumiseks kasuta hiire asemel ENTER klahvi!
Andmete lugemiseks vajuta nupule START (kui seadetes on määratud Auto Start/Stop, siis lugemine käivitatakse automaatselt). Kui juhtjaama ühenduskiirus on seatud 38400, siis tee märge märkeruutu „HS 38400).
SPORTident kaardist tulemuste lugemiseks asetada kaart juhtjaama peale/auku, SI pildike näitab et kaart on lugejas ja andmed loetakse kaardist välja ning kirjutatakse ekraanile. SI juhtjaama helisignaal tähendab, et kõik andmed on kaardist loetud ja kaardi võib jaamast välja võtta.
Kui jooksja kaart leidus andmebaasis, siis täidetakse vormid automaatselt jooksja andmetega (nimi, klass jne). Kui jooksjat ei leitud andmebaasist, SI kaardi järgi on võimalik otsida jooksjat andmebaasist tema numbri/koodi järgi, sisestades numbri ja vajutades ENTER.
Koodi otsimiseks jooksjate failis vajuta numbri väljal olles CTRL+F. Avaneb otsimise aken kuhu sisesta otsitava inimese nimi, võib ka osaliselt sisestada. Programm kuvab nimekirja leitud jooksjatest. Vali õige nimi ja vajuta ENTER
Kui tegemist on rendikaardiga, siis kuvatakse vastav teade infopaneelil ja logi aknas.
Kui jooksjal ei ole numbrit/koodi andmebaasis siis võib jätta ka vaikimisi pakutud numbri (hiljem võib käsitsi andmebaasis teha muudatusi, kui jooksja registreerib ennast ja saab koodi). Seejärel valida rada (klass) ja liikuda edasi ENTER klahvi kasutades. Jooksja tulemus kontrollitakse ja tulemus kuvatakse infopaneelil ja punktide läbimine SI andmete aknas. Kontrolli jooksja andmeid (nimi, klubi). Kui kõik on korras vajuta OK nupule. Jooksja tulemused salvestatakse faili ja kuvatakse logiaknas.
Kui on vaja uuesti andmeid lugeda, siis vajuta nupule Uuesti ja aseta SI kaart uuesti andmete mahalugemiseks.
Kui ei soovi loetud kaardi andmeid salvestada, siis vajuta nupule JÄRGMINE. Kui lugemise ajal läks midagi valesti, tee lugemisele Alglaadimine ehk vajuta nupule STOP ja siis START. Proovi uuesti (enne eemalda kaart SI jaamast!).
Kui on vaja sisestada märget kaardilt, siis vajuta [R] nupule enne tulemuste salvestamist, ehk enne OK nupule vajutamist. Raja KPde tabelis vali R lahtrisse tehtud KP tunnusnumber ja vajuta [R] nupule või tee topeltklikk lahtris. Puuduva elektroonilise märketa KP on kollase taustaga.
(võimalik ainult litsentseeritud SIME versioonis)
SI juhtjaama mälust tulemuste lugemine on sarnane SI kaartide lugemisele. Programm loeb juhtjaama mälust kaart kaardi haaval tulemused. Peale iga lugemist tuleb valida jooksja rada ja kontrollida andmed sarnaselt tavalisele lugemisprotsessile.
Programmiga SIME on võimalik teha lihtsamaid tulemuste protokolle:
Märgi klassid nimel klilkates või kasuta nuppu Vali kõik kõigi tulemuste märkimiseks; Klassid kõik klassid; Rajad kõik rajad ja Eemalda kõik nuppu märkimiste eemaldamiseks. Nupp Sorteeri sorteerib klasside nimekirja tähistuse nime järgi.
LK vahetus – iga klassi/raja järel tehakse lehekülje vahetus – protokolli trükkimisel alustatakse igat klassi uuele lehega.
HTML/XML formaadis tulemuste fail luuakse valitud võistluse kausta.
Tulemuste muutmine
Võistleja tulemuste ja andmete muutmiseks vali tabelist võistleja andmetega rida ja vajuta nupule Muuda (klaviatuurilt ALT+M) või tee topelt klõps hiirega vastaval real. Tee võistleja andmete vormil soovitud muudatused ja salvesta need vajutades nupule Salvesta või klaviatuurile ALT+S.
Võistleja eemaldamiseks protokollidest vali tema klassiks „KUSTUTA“ - siis on võimalik vajadusel hiljem taastada võistleja andmed, kui klassiks on „KUSTUTA“, siis tema tulemus protokollidesse ei lähe.
Võistleja lõplikuks kustutamiseks vajuta nupule Kustuta. Tulemuse (rajaläbimise) kontrollimiseks vajuta punktide välja kõrval olevale nupule.
NB! Väljalt väljale liikumiseks soovitan kasutada ENTER klahvi.
Etapiaegade muutmine
Topeltklikk etapitabeli real avab vastava etapi andmete redigeerimise akna. Muuda/paranda KP tunnusnumbrit, võistleja aega punktis ja punkti staatust. Kui märge tehtud kaardile siis vali staatuseks R.
Uue tulemuse lisamine käsitsi
SIME programmi on võimalik ka käsitsi tulemusi lisada. Näiteks selleks, et võistlustel käsitsi võetud aegadest protokolle teha. Selleks, et lisada tulemus vajuta nupule Lisa või kasuta klahvikombinatsiooni ALT+L. Võistleja andmete vormil sisesta võistleja andmed, stardi- ning finišiaeg ja olek. Lihtsustamaks sisestamist on sisestusvorm seotud seadetes määratud võistlejate andmebaasiga. Kui oled sisestanud võistleja numbri/koodi siis vajuta klahvile ENTER ja kui andmebaasis leidub selline number, siis täidetakse programmi poolt vorm automaatselt osaleja andmetega. Kontrolli andmed üle, vali klass ja lõpuks salvesta tulemus vajutades nupule Salvesta või kasutades klaviatuuri ALT+S kombinatsiooni.
Tulemuste automaatseks parandamiseks vali menüüst Paranda .
Alates versioonist 3.0 on võimalik võrrelda startinud ja tulemuse mahalugenud võistlejaid. Vali menüüst Võrdle . Käivita stardijaam ja aseta see juhtjaama peale (vajadusel kasuta induktiivpulka). Vajuta nupule Loe andmed . Andmed loetakse juhtjaamast. Kui andmed on loetud, küsitakse kas soovid kustutada andmed jaama mälust. Enne uut võistlust tuleb stardis kasutatava jaama mälu ära nullida.
Kui andmed on loetud, siis kuvatakse tabel kus punased read näitavad, et selle võistleja tulemust ei ole finišis loetud. Tabelit on võimalik välja trükkida (väljund sobib ka tsekiprinterile).
SIME kasutab 3 faili andmete lugemiseks ja salvestamiseks:
- Jooksjate andmebaas - Rendikaartide nimekiri - Tulemuste fail (sime_result.txt)
Mõlemate failide tüübiks on komaga eraldatud fail (comma separated files) CSV. Neid faile on võimalik redigeerida teistes programmides nagu NOTEPAD, MS Excel, MS Works, OpenOffice jne.
Näide:
1;305305;Tarmo;Klaar;OK Ilves;H21;10:10:00 2;291238;Mr.;Bean;England;H35;10:00:00
Väljad on eraldatud semikooloniga ;, faili tüübiks on „Comma Separate File“ (CSV).
Väljad on järgmised:
Mõne välja kirje puudumisel kirjutatakse kaks semikoolonit järjest (näiteks klubilise kuuluvuseta jooksja).
Tulemuste fail kirjutatakse võistluse kausta nimega sime_result.txt.
Näite fail:
3972;305713;Rauno;Metsis;OK North;VALIK;01:16:52;C;18;14:42:40;34;?;14:51:30;35;?;14:57:42;44;?;15:01:12;42;?;15:33:31;41;?;15:52:46;15:59:32; 1143;305305;Tarmo;Forest;Ilves;VALIK;01:52:46;C;58;14:10:47;41;?;14:16:53;31;?;14:19:39;32;?;14:22:57;42;?;14:28:18;43;?;14:32:00;51;?;14:46:26;52;?;15:00:45;61;?;15:11:14;53;?;15:22:34;60;?;15:31:32;44;?;15:42:09;35;?;15:45:53;33;?;15:51:53;34;?;15:54:06;16:03:33; 161;406050;Jon;Don;AUT;VALIK;02:02:18;C;64;14:00:18;41;?;14:04:30;31;?;14:07:12;32;?;14:10:36;42;?;14:18:36;43;?;14:22:19;63;?;14:34:39;51;?;14:46:30;52;?;14:58:45;61;?;15:07:53;60;?;15:18:33;53;?;15:26:48;44;?;15:39:13;35;?;15:42:43;34;?;15:48:58;33;?;15:51:13;16:02:36; 3709;305725;Tiit;South;Ilves;H21;01:49:15;C;64;14:01:57;41;?;14:06:05;31;?;14:08:58;32;?;14:13:29;42;?;14:19:35;43;?;14:22:13;63;?;14:37:41;51;?;14:49:11;53;?;14:58:09;52;?;15:07:02;61;?;15:13:48;60;?;15:24:35;44;?;15:33:39;35;?;15:36:52;34;?;15:40:53;33;?;15:42:37;15:51:12; 1665;305503;Tina;Flower;Ilves;D21;01:53:01;C;58;14:10:36;41;?;14:17:01;31;?;14:19:44;32;?;14:22:59;42;?;14:28:19;43;?;14:32:02;51;?;14:46:29;52;?;15:00:51;61;?;15:11:20;53;?;15:22:39;60;?;15:31:47;44;?;15:42:15;35;?;15:46:00;33;?;15:51:59;34;?;15:54:08;16:03:37;
Kõik väljad on eraldatud semikooloniga ;.
Väljad:
Kui aeg on **:**:** formaadis, siis on märge tehtud kaardile
Kui aeg on ??:??:?? formaadis, siis on märge puudu (stardi/finisi jaama korral)
Jooksvate tulemuste fail sime_resultUTF.txt on samas formaadis, kuid andmed on UTF8 kodeeringus.
Rendikaartide failis on kirjas välja renditud Si-kaartide numbrid. Kui tegu on rendikaardiga, siis andmete lugemisel kuvatakse vastav teade ekraanile. Rendikaartide fail on lihtne teksti fail, kus SI kaardi numbrid on üksteise all:
345876 245881 4566871
Võistleja jaoks trükitava tulemuste lehe kavandit saab kirjeldada kavandi failides. Kavandi failid peavad asuma programmi kaustas ja omama faililaiendit .SPD. Kavandi fail on lihtne tekstifail, kus on ära kirjeldatud mõningad printeri käsud. Faili redigeerimiseks sobib lihtne tekstiredaktor, näiteks Notepad.
Programmiga tuleb kaasa mõned näidiseid. Oma kavandifaili tegemiseks vali sobivaim fail ja tee soovitud muudatused.
Printeri juhtkoodid peavad olema kolmekohalised kümnendsüsteemi numbrid. Kui juhtkood hõlmab mitut koodi, eralda koodid üksteisest komaga. Printeri juhtkoode saab järgi vaadata printeri juhendist. Kui printer ei toeta või ei soovi määrata vastavaid koode, võib failist soovimatud read eraldada.
Failis on 2 sektsiooni:
Näide (Standard FX):
' SIME layout driver for POS printers ' [Common] Description=Standard FX printer Initialize=027,064 CharacterSet=027,082,002 NormalFont=027,080 BigFont= SplitsFont= ' Paper end or paper cut code EndCut= ' cut between main and additional label LabelCut= ' line feeds LinesBeforeEnd=2 LinesBeforeLabel=1 LinesAfterLabel=4 ' Results are SplitsColums=1 ' Results are in 1(=1) or 3(=0) rows ResultsInOneLine=0 ' Speed kmh=km/h minkm=min/km ' splittimes printout format PrintSplitsFormat=%2d%s(%3d) %8s%6s %s PrintFinishFormat= F. %8s%6s %s ' converting special charaters ' Character code are decimals numbers ' from>to [convert] 'ü 1=252>123 'õ 2=245>124 'ö 3=246>124 'ä 4=228>123 'Ü 5=220>93 'Õ 6=213>92 'Ö 7=214>92 'Ä 8=196>91