Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


osport:sioathlon

Erinevused

Siin näed erinevusi valitud versiooni ja hetkel kehtiva lehekülje vahel.

Lõlita võrdlemise vaatele

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
osport:sioathlon [2012/02/29 12:10]
taksoft Muudatused peale 28.02.2012 täiendusi
osport:sioathlon [2016/03/01 18:34] (Hetkel kehtiv)
Rida 86: Rida 86:
 ==== Trahvisekundid ==== ==== Trahvisekundid ====
  
-Trahvisekundite kasutamisel on tuleb võistluse programmi käsitsi sisestada võistleja trahvi suurus. Lihtsustatud protsess võiks välja näha selline --+Trahvisekundite kasutamisel on tuleb võistluse programmi käsitsi sisestada võistleja trahvi suurus. Lihtsustatud protsess võiks välja näha selline ::
  
   * Võistluse programmi (RM, SIME,V2K vms) loetakse võistleja tulemused. Mahalugemisel arvutatakse võistleja puhas aega ja kontrollitakse kohustuslike KPde läbimine. Võistleja saab SI aegade väljatrüki, kus kohustuslikud KPd on märgitud „+” või „--„ märgiga (kui võtmata) ja kõik märkeKPd on tähistatud märgiga: „?”. NB! märkeKP ei kontrollita.   * Võistluse programmi (RM, SIME,V2K vms) loetakse võistleja tulemused. Mahalugemisel arvutatakse võistleja puhas aega ja kontrollitakse kohustuslike KPde läbimine. Võistleja saab SI aegade väljatrüki, kus kohustuslikud KPd on märgitud „+” või „--„ märgiga (kui võtmata) ja kõik märkeKPd on tähistatud märgiga: „?”. NB! märkeKP ei kontrollita.
Rida 102: Rida 102:
  
 Märke programmis peab olema iga ringi kohta võistleja kirje -- ehk kui on 3 ringi, peab olema võistleja nimi 3 real -- igal real õige ringi tunnus (vastavalt siis 1, 2, 3) ja õige raja tunnus vastavalt ringile. Märke programmis peab olema iga ringi kohta võistleja kirje -- ehk kui on 3 ringi, peab olema võistleja nimi 3 real -- igal real õige ringi tunnus (vastavalt siis 1, 2, 3) ja õige raja tunnus vastavalt ringile.
 +
 +> NB! Kui on tegu mitmeringilise võistlusega ja kontrolliks kasutatakse mitu arvutit, siis võistleja **PEAB** kasutama sama mahalugemise arvutit iga ringi järel. Vastasel juhul ta saab trahve 1. ringi järgi (st teised arvutid ei tea tema eelmiste ringide läbimise kohta infot).
  
 Programm ei liiguta järjekorda kohe järgmisele ringi kirjele, vaid määratud ajavahemiku jooksul (seadetes „lugemise vahe (sek)”). See välistab, et kui võistleja kogemata mitu korda SI kaarti sisestab, muutuks kohe järjekord. Lugemise vahe võiks olla mõistlik, umbes 60sek. Programm ei liiguta järjekorda kohe järgmisele ringi kirjele, vaid määratud ajavahemiku jooksul (seadetes „lugemise vahe (sek)”). See välistab, et kui võistleja kogemata mitu korda SI kaarti sisestab, muutuks kohe järjekord. Lugemise vahe võiks olla mõistlik, umbes 60sek.
Rida 107: Rida 109:
 Iga lugemise järel kirjutatakse veergu „Lugemine” võistlejate nimekirja tabelis aeg, millal loeti kaarti viimasena. Juhul kui on vaja uuesti lugeda (aja vahemikust väljas, sama ring), tuleb enne ära kustutada lugemise aeg. Iga lugemise järel kirjutatakse veergu „Lugemine” võistlejate nimekirja tabelis aeg, millal loeti kaarti viimasena. Juhul kui on vaja uuesti lugeda (aja vahemikust väljas, sama ring), tuleb enne ära kustutada lugemise aeg.
  
-Võistluse programmis tuleb rada defineerida ühe reana -- kuna vahepeal nullimist ei ole, siis raja kirjeldus peab sisaldama kõigi ringide kõikki kohustuslikke ja ringi KPsid õiges järjekorras.+Võistluse programmis tuleb rada defineerida ühe reana -- kuna vahepeal nullimist ei ole, siis raja kirjeldus peab sisaldama kõigi ringide kõikki **kohustuslikke** ja **ringi KP**sid õiges järjekorras.
  
 Trahviringide korral trahvisekundeid ei sisestata. Etapiaegade väljundis on etapiajad kohustuslikest ja ringi kontrollpunktidest. Trahviringide korral trahvisekundeid ei sisestata. Etapiaegade väljundis on etapiajad kohustuslikest ja ringi kontrollpunktidest.
osport/sioathlon.1330510255.txt.gz · Viimati muutnud: 2016/03/01 18:31 (väline muutmine)