EST ENG 
MENÜÜ MENÜÜ

SI-kaardid

SI-kaart, SI-sõrm, SI-näpp, SI-pulk, SI-kiip - kuidas keegi seda kutsub, on Eestis kasutusele võetud elektroonilise märkesüsteemi SPORTident elektroonilinekontrollkaart (kiip), mis on välja tõrjunud vana, kompostri jäljenditel kontrollkaartidel põhinenud kontrollpunktide läbimise kontrollisüsteemi. Lisaks kontrollpunkti läbimise kontrollimisele võimaldab elektrooniline süsteem fikseerida kontrollpunkti läbimise aja. Kohe finišis on võimalik kontrollida võistleja määruste pärast läbimist ja välja arvutada raja läbimisele kulunud aeg. Väiksematel võistlustel ja päevakutel kasutatakse iseteenindust, kus puuduvad stardi- ja finišikohtunikud ning osalejad võtavad ise stardi- ja finišiaja.

 

Kuni 2006 aastani oli SPORTidenti tootevalikus kaks mudelit SI-kaarte - 5. ja 6. versioon. Alates 2006. aasta kevadest on tootja välja toonud aga uued mudelid mis kannavad järgmisi nimetusi: SI-Card 6*, SI-Card 8, SI-Card 9 ja pCard.  2010 lisandus tCard ja 2012. aastal SI-Card 10, SI-Card 11 ning uus aktiivosaga SI-AIR+ (SIAC).
Hetkel on kõige levinum nendest mudelitest SI-AIR või SI-kaart 8.

Sellest kuidas SI kaarte kasutada loe siit.

 

Kaartide kohta leiad infot tootja koduleheküljelt https://www.sportident.com/products.html

 

 

Alljärgnevalt ülevaade erinevatest SPORTident kaartidest:

SPORTident kaart Air+ (SIAC1)

SI-AC1 Air+ kaartKõige uuem SPORTidenti kiip SI-AC1 (ActiveCard) esindab SI kaartide kolmandat põlvkonda. Tegemist on uue aktiiv/passiiv kaardiga. Passiivses režiimis kaart käitub kui senised SI kaardid. Märge salvestatakse 60ms'ga (0,06sek) ja kaardis on mlälukohti 128 kontrollpunkti salvestamiseks, lisaks eraldi mälukohad stardi-, finiši-, nullimise- ja kontrollimiseaja salvestamiseks.
Märke tegemise õnnestumisest annab kiip ise märku valgus- ja helisignaaliga (seadistatav).

SIAC1 kiipi on võimalik kasutada puutevabal distantsrežiimil kas ajavõtuks või märke tegemiseks. Uute SI jaamage BS11-L "majakas" režiimil registreeritakse aeg/märge kuni 3m kauguselt, BS11-S kuni 120cm kauguselt. Tavaliste BSF7 ja BSF8 jaamadega saab uue tarkvara korral puutevaba märkimist teha umbes 30..50cm kaguselt.
SIAC1 kaarte on võimalik kasutada (mitte)orienteerumisaladel ajavõtuks ja ringi või vaheajapunktidest vaheaegade saamiseks. Võistleja finišeerumisel saab koheselt väljastada osalejale diplom/tšekk raja läbimise vaheaegadega (kasutades selleks SIME või RaceManageri programme).

Passiivrežiimis töötab kaart nagu SI11/SI10. Aktiivrežiimis saab märke olenevalt kasutatavast SI jaamast 30cm kuni 3m kauguselt.

 

Võistleja aeg/märge saab edastada kommentaatorile või online süsteemi, kui kaart on seadistatud saatma infot mini-raadiosaatjast (2.4GHz) raja vaheajapunkti või kontrollpunkti läheduses olevasse vastuvõtjasse.

SI-AC1 kaartide numbrite vahemik on 8 000 001... 8 999 999. Kaardis oleva patarei elueaks on arvestuslikult 4 aastat, passiivosa eluiga on rohkem kui 20 aastat. Kaardi mõõtmed on 68x21x11mm ja kaalub 12g. Korpus on veekindel (vastab IP65 standardile)

SIAC1 kaardi kasutamiseks peab SI (7/8) jaamades olema tarkvara versiooniga 5.74 või uuem! Distantsrežiimi kasutamiseks on vaja SI jaamu BS11 seeriast tarkvaraga 2.14 või uuem. (Eestis on kõigis jaamades tarkvara uuendatud)

 

Air+ kaarte toodetakse erinevates värvides - must, sinine, roheline, oranž, punane, neoon.

Omale sobiliku numbri- ja värvikombinatsiooni saad valida siit . Tellimisest täpsemalt loe siit.

 

Ingliskeelne kaardi tutvustus
Toote kirjeldus SPORTident koduleheküljel

Korduvad küsimused:

 

  • Kui kaua kestab patarei - Patarei kestab orienteeruvalt 4 aastat (150 töötundu ehk ~160 starti). Tootja soovitab patareid nüüd vahetada 3 aasta tagant. Patarei vahetuse aega on võimalik kontrollida siit.
    Patarei vahetuse protsessist loe pikemalt siit.
  • Kuidas kontrollida patarei seisu - Kaardi patarei seisu saab kontrollida SI-Config+ programmiga või SI-jaamaga, kui see on programmeeritud vastavalt. Olulisematel võistlustel peaks olema patarei kontrolli võimalus enne eelstarti.
  • Kas kaart on veekindel? - Alates 2016 aasta jaanuarist müüdavad korpused on veekindlad, varajasemad korpused on ainult pritsmekindlad ehk neid ei tohi hoida pikemalt vee all.
  • Kuigi puutevaba märkimist ei ole kasutusel siis aktiivrežiimi roheline LED vilgub.  - Aktiivrežiim aktiveeritakse CHECK/KONTROLL või SI-AC ON funktsiooniga jaamas. Seega kui stardis on CHECK jaam, siis käivitub kiibi ka aktiivosa. Aktiivosa lülitub välja kui tehakse märge FINIŠi või SI-AC OFF funktsiooniga jaamas. Või möödub viimasest märkest umbes 20h.

 

Toote kood: SI10503

SPORTident kaart 10 (SI-10, SI Card 10)

SI Kaart 10Hetkel kõige kiirem SI kaart. Märge salvestamise aeg on 60ms, nullimine < 0,5sek. Kaardil on 128 mälukohta kontrollpunktide jaoks ja täiendavalt mälukohad stardi, finiši, kontrolli ja nullimisaja jaoks. SI 10 korpus on pool-läbipaistev ja ots võib olla: punane, kollane, roheline, sinine või valge

         

SI-10 kaartide numbrite vahemik on 7 000 001 ... 7 999 999.

PDF  Ingliskeelne tootekirjeldus

Toote kood: SI10600

SPORTident kaart 8 (SI-8, SI Card 8)

SI Kaart 8SI8 kaardid näivad väiliselt välja täpselt samasugused kui SI6 kaardid ja neid on toodetakse värvilistena (ots ja korpus erinevat värvi). SI8 numbrid on vahemikust 2 000 000 … 2 999 999. Märke tegemise kiirus on – 115ms, aeg salvestatakse 24h/4nädalt formaadis ja KP tunnuskood võib olla vahemikus 1..1024. Lisaks stardi- ja finišiajale salvestatakse nullimisaeg. SI8 salvestab 30 märget.

SI-8 kaartide korpus saab olla punane või sinine (varajasemalt ka kollane, valge, roheline) ja kaardi ots on must.

Toote kood: SI10200

PDF
 

SPORTident kaart 9 (SI-9, SI Card 9)

SI Kaart 9SI9 kaardid näivad väliselt välja täpselt samasugused kui SI-6 või SI-8 kaardid ja neid on toodetakse värvilistena (ots ja korpus erinevat värvi). SI9 numbrid vastavalt 1 000 000 … 1 999 999. Märke tegemise kiirus on – 115ms, aeg salvestatakse 24h/4nädalt formaadis ja KP tunnuskood võib olla vahemikus 1..1024. Lisaks stardi- ja finišiajale salvestatakse ka nullimisaeg. SI-9 mällu mahub 50 märget.

SI9 kaardi korral on võimalik tellida endale sobiva numbri (juhul kui see on vaba) ja värvikombinatsiooniga.

Korpuse ja otsa värvivalik: Punane, Kollane, Roheline, Sinine, Must, Valge, Kuldne, Hõbedane.

 

Toote kood:SI10300

SPORTident p-Kaart (SI-p, SI tCard)

SI pKaart (praktiline kaart) on täiesti uus mudel ja tema välimus on erinev senistest SI-kaartidest. pCard on nelinurkne õhuke plastikust plaadike suurusega 54x54mm. Kaardil külge on võimalik kinnitada kinnituse millega saab kaardi kinnitada riietusele või kasutades kaelapaela, saab kaardi kaela riputada. pCardid on mõeldud turismi-, matka- või vabaajaürituste jaoks. Kesk-Euroopas on populaarsed liikumisüritused, kus teatud teekonna pikkuste läbimise eest jagatakse punkte mida saab kasutada tervise soodustuste juures.

pCardi numbrid on vahemikust 4 000 000 … 4 999 999, mahutades 20 märget millele lisandub veel stardi-, finiši- ja nullimisaeg. Lisaks on võimalik kaarti salvestada ka kasutaja andmed. Aeg salvestatakse 24h/4nädala formaadis ja KP tunnusnumbrid võivad olla vahemikus 1..1024. Märke tegemise aeg on 115ms ja märke tegemiseks tuleb kaart libistada üle SI jaama augu.

Alates 2010 aastast ei ole kaartide kasutusel ajalist piirangut. Varajasemate jaama tarkvara versioonide korral on kaartidel kas 2, 3, või 4 aastane piirang. Aegumistähtaeg on trükitud kaardile.
Toote kood: SI10420

Kummid

SI-kaardi näpukummid võivad olla 4 värviga (must, sinine, tumepunane, roheline) pikkusega 12 või 24 cm (randmele kinnitamiseks). Kumme on võimalik eraldi tellida/osta.

Garantii

SI kaartidel on lõputu eluiga (va 11/AC seeria) ja neile antakse 5 aastane tootja garantii. SI-kaart töötab normaalses kasutuses üle 20ne aasta.


Tootmine on lõpetatud

Järgmisi SPORTident märkekaarte enam ei toodeta.

SPORTident kaart 6 ja 6* (SI-6, SI Card 6)

SI-6 kaartSI-6 ja SI-6* versiooni korral on tegu sama kaardiga. SI-6 kaartidel on mälumaht 8 korda suurem kui SI5 kaardil. Vaikimisi on mälupesi märgete salvestamiseks 64 tk, kuid uuemate SI jaamadega (BS*7 ja BS*8 ehk nende jaamadega kus on väike ekraan sees) on võimalik kaardi mällu salvestada kuni 192 märget. 192 märke salvestamise eelduseks on, et uutel jaamadel on uuem tarkvara versioon (5.51 või uuem) ja vastav funktsionaalsus on jaamas lubatud.

Aeg salvestatakse 24h formaadis millele lisatakse ka veel nädala tunnus (maksimaalne aeg on 4 nädalat mida saab välja lugeda ilma spetsiaalsete arvutusteta). Punkti tunnusnumber võib olla vahemikus 1..1024. Lisaks on eraldi mälupesad nulli-, kontrolli-, stardi- ja finišiaegade registreerimiseks.

SI6 kaarti on võimalik salvestada ka omaniku andmed (nimi, klubi, aadress, e-mail, telefon, kood). Kui tarkvara toetab ja on vajadust, on võimalik võistleja andmed lugeda välja kaardist.

Märke tegemise kiirus on 130ms (pea 3x kiirem kui SI 5 kaardi korral).

SI6 kaartide numbrid on vahemikus 500 000… 999 999; SI6* kaardi numbrite vahemik on 16 711 680 … 16 777 215. Võimalik on valida endale soovitud numbrit (kui selline number on vaba) ja värvikombinatsiooni. Kaardi korpuse ja otsiku värve on võimalik valida 8 erineva värvi hulgast: Punane, kollane, roheline, sinine, must, valge, kuldne, hõbe.

 

Kuigi SI-6* on sisult sarnane SI-6ga, siis probleeme võib tekkida võistluste tarkvaraga, mis ei toeta nii suurt kaardi numbrit. Kui 192 märke tugi on nullimisjaamas lubatud, siis kaardi nullimine võtab rohkem aega.
Toote kood: SI10100 SI-6 kaartide tootmine lõpetatakse 2012 aastal ja seda kaarti hakkab asendama SI-10.

SPORTident kaart 5 (SI-5, SI Card 5)

SI-5 kaartSI5 kaart omab mälumahtu 36 märke tegemiseks. Esimesse 30 mälupessa salvestatakse kontrollpunkti tunnusnumber ja läbimise aeg. Viimasesse 6-te mälupessa salvestatakse ainult tunnusnumber ja vaheaegu nendest punktidest ei saa. Soovitav on rajal kasutada mitte üle 30 kontrollpunkti. 30KP korral jääb varuks 6 märget – vale või topelt KP võtmiseks.

Lisaks omab kaart spetsiaalseid mälupesi kontrolli-, stardi- ja finišiaja salvestamiseks. Neis spetsiaalsetes mälupesades kirjutatakse andmed üle kui kaart uuesti sisestatakse vastava funktsionaalsusega jaama.

Punkti tunnusnumbrid saavad olla vahemikus 31..255 ja kõik ajad on salvestatud 12h formaadis (võistluste tarkvara peab oskama arvutada välja tegelikud ajad).

Märke salvestamiseks kulub 330 millisekundit (ms). SI5 kaardi numbrid on vahemikus 1 kuni 499999. Toodetakse 4. erinevas värvitoonis (kollane, punane, sinine ja roheline).
Toote kood: SI10000 SI-5 kaarte ei toodeta enam alates 2009. aastast.

 

SPORTident kaart 11 (SI-11, SI Card 11)

SI Kaart 11SI-11 kaart põhineb SI-10 kaardil, aga omab täiendavat funktsionaalsust valdusdioodi näol. Kui märge oli edukas, siis kaardi otsas asuv tuluke plingib ~5sek. Kaardis olev patarei eluiga on orienteeruvalt 30 000 märget. Patarei ei ole vahetatav. Patarei tühjenedes on kaart toimiv kui tavaline passiivne (SI-10) kaart.

Kaardi suurus on 70x19x8mm ja kaalub ainult 8g. Korpus on veekindel (IP65) ning värvilt poolläbipaistev, ots on hõbedane.
Märke tegemise kiirus on 60ms ja kaart omab mälu 128 kontrollpunkti salvestamiseks, lisaks eripesad stardi-, finiši-, nullimise- ja kontrollimiseaja salvestamiseks. Ajad salvestatakse 24h formaadis koos nädala loenduriga.

SI-11 kaartide numbrid on vahemikus 9 000 001 ... 9 999 999.

PDF Ingliskeelne tootekirjeldus

PANE TÄHELE! Seni kuni LED vilgub, ei saa teha järgmist märget. Rajal ei ole 5sek vilkumisaeg üldjuhul probleemiks, kuid tähelepanelik peaks olema peale nullimist/kontrollimist kui nullimise ja kontrollimise või stardijaam on lähestikku!

Oota ära kuni vilkumine on lõppenud ja siis tee järgmine toiming. Edukast märkest annab jaam märku heli/valgussignaaliga.

Toote kood: SI10700 â€‹ SI-11 kaarte toodeti kuni 2017 aasta lõpuni!

 

SPORTident t-Kaart (SI-t, SI tCard)

SI tKaartSI-tKaart (SI-tCard) on mõeldud turismi ja matka ürituste tarbeks. Kaart on õhuke, suurusega 54x54x1mm

Kaart mahutab 25 KP märget KP tunnusnumbri ja kuupäeva/kellaajaga, lisaks stardi- ja finišiaeg. Kaarti saab salvestada omaniku ees- ja perenime. Kaartide kasutamise eelduseks on SI jaamade tarkvara versioon 5.53 või uuem.
Toote kood: SI10430

 

SPORTident ComCard

SI-ComCard ei ole ainult märkeseade vaid unikaalne kompass-märkeseade ühes.

Kompass-kaart on eelkõige mõeldud harrastajatele. Tegemist on nn pöidla kompassiga ja saadaval on mudelid nii parema- kui vasakukäelistele. Kompassiks on Moscow compass mudel 11.

Numbrid on vahemikust 2 800 000 … 2 999 999. Märke tegemise kiirus on – 115ms, aeg salvestatakse 24h/4nädalt formaadis ja KP tunnuskood võib olla vahemikus 1..1024. Salvestab 30 märget, lisaks salvestatakse nullimis-, stardi- ja finišiaeg.

 

Toote kood : SI

 

Erivärvides kaardid

Üksikult on võimalik tellida spetsiaalsete värvidega SI-kaarte: kahevärviline (violetne/roheline), sädelev must, kummine värviline kate (sinine, roheline, kollane, must või valge). Ots võib olla kromeeritud läikiv. Eritöötlusega kaartide hinnad on natuke kallimad, sõltuvad valitud värvist/materjalist. Soovitud värvikombinatsiooniga kaardi tellimisest loe siit.

 

 


Teated

Com-Cardite tootmine on lõpetatud 08.04.2022 (23:03)

Alates 2022. aastast enam ei ole hinnakirjas kompassiga SI-kaarte - ComCard, ComCard Pro mudeleid.


SI-11 tootmine lõpetatud 02.01.2018 (17:32)

Alates 2017 aasta lõpust enam SPORTident 11 kaarti enam ei toodeta.


SI-6 tootmine on lõpetatud 10.02.2013 (16:36)

Alates 2013. aastast on lõpetatud SPORTident kaart-6 tootmine. SI-6 asendavad uued, veelgi kiiremad, SI-10 ja SI-11 kaardid.


SPORTident 10 ja 11 kaardid 01.09.2012 (13:01)

Eestisse on jõudnud uued 3. põlvkonna SI kaardid - SPORTident kaart 10 ja 11. Hinnad vastavalt 45 või 51€. Nende kaartide kasutamise eelduseks on, et SI jaamades oleks tarkvara 5.74 või uuem. SI jaamade omanikud jooksvalt uuendavad tarkvara aga enne võistlust võiks küsida kas uusi SI kaarte on võimalik kasutada.


SI-5 kaarti enam ei toodeta. 01.01.2009 (14:55)

Alates 2009. aastast ei toodeta enam SPORTident-5. SI-5 kaarti asendab SI-8 (30 mälukohaga) või SI-9 kaart (50 mälukohaga). SI-8 kaart on samas hinnas, mis SI-5 kaart.
Tähelepanu! Uuemad SI-8 ja SI-9 kaardid ei tööta vanemate SI jaamadega. Eestis on enamik jaamu välja vahetatud või uuendatud, kuid mõningatel väiksematel võistlustel võivad olla kasutusel vanemad jaamad. Sellisel juhul peaks korraldajalt küsima sobiliku kaardi.


< <
top