EST ENG 
MENÜÜ MENÜÜ

SPORTIdent seadmete hooldamine ja haldus

SPORTident seadmed on mõeldud kasutamiseks üsnagi ekstreemsetes tingimustes. Et seadmed töötaksid usaldusväärselt tuleb neid hästi hoida ja regulaarselt hooldada.

 

nb! SI jaamu ära hoia koos nii, et augud on kohakuti. Kui jaama "augud" on kohakuti, siis nad võivad üksteist aktiveerida ja seetõttu patareide eluiga võib oluliselt lüheneda.

 

 

Aja seadistamine

SI jaamade kellad käivad üsna täpselt, sellegi poolest tuleb kellad periooditi sünkroniseerida. Jaama kella saab seadistada kas arvutist SI-Congfig programmiga või SI-master station (BS8D-MASTER) jaamaga. Enne seadistamist veendu, et arvuti/master jaama kell on õige!

Kõik jaamad sünkroniseeri ühe korraga. Normaalsetes tingimustes kasutatud jaamade kellad seadista vähemalt 2 kuu tagant, või kui vööndiaeg on muutunud (talve-suveaja muutmise järel), või kui välja renditud jaamad tagastatakse, või kui rendid jaamu (siis seadista koos kõigi teiste jaamadega). Oluliste võistluste korral sünkroniseeri vähemalt finiši jaamad võistluspäeva hommikul masterjaamaga!

Patareid

Normaalsetes oludes kestavad patareid 4-6 aastat (~150 võistlust). Patareide kuluvust saab vaadat kas jaama ekraanilt (käivitades jaama SI-Service(OFF) kaardiga), SI-Config või SI-Inventuur programmiga. Nähtav % näitab kui palju on patareist ära kasutatud. See on arvestuslik väärtus ja sõltub kasutustingimustest. Patareid peaks ära vahetama kui kasutus  on üle 75..80% või kui patarei pinge on alla 3V.

Alates BSx7 seeriatest on patareid joodetud ja patarei vahetamine nõuab vajalikke tööriistu.

Eestis olen mina tootja poolt volitatud hoolduspartneriks. Patareide vahetamisel tuleb üle vaadata ka tihendite olukord. BSx8 jaamadel tuleb paigaldada uus tihend silikoonliimiga.

Kontrollpunkti tunnusnumbrid SI jaamadel

Vastavalt IOF ja EOLi reeglitele peaks kontrollpunkti number olema võistlejale üheselt ja selgelt arusaadav.

Kontrollpunkt tuleb varustada tunnusnumbriga, mis paigutatakse nii, et võistleja näeb märkides selgelt tunnusnumbrit. Kasutada ei tohi tunnusnumbreid, mis on väiksemad kui 31. Numbrid peavad olema musta kirjaga valgel taustal, 3-10 cm kõrged ja 5-10 mm jämeduse joonega.

Näidis sildid, mis sobivad nii väiksele kui suurele SI jaamale, on toodud alla laetavad siit:

31-62, 63-94, start+finiš.

 

Silte oleks mõistlik tellida veekindla trükiga mõnest trükiste valmistamise firmast (ka Printwell trükib veekindlale kleebisele). Tihti tehakse sildid aga tavalisele paberile ja kleebitakse pakketeibiga. Pakke teip aga määrib jaama ja liim võtab külge (metsa) sodi. Kui on vaja kiirelt panna ajutine silt, siis sobilikum teip on paksem läbipaistev aknakile teip. Määrdunud jaama puhastamiseks liimi jääkidest kasuta majatarvete (või värvi) osakondades müüdavat puhastus bensiini. Bensiiniga on võimalik jaam üsna hästi puhtaks saada.

Sobilikud vahendid (bensiin puhastamiseks - teip liimimiseks):

 

Puhastus bensiin ja teip

 

top