EST ENG 
MENÜÜ MENÜÜ

SPORTident Active Card (SIAC)SPORTIdent Air+

Kõige uuem SPORTidenti kiip SI-AC (ActiveCard) esindab SI kaartide kolmandat põlvkonda.

 

SIAC kaardi patarei arvestuslik tööiga on umbes 150-160 tundi aktiivses (puutevabas) režiimis. Patarei on vahetatav, aga seda saab teha ainult tootja Saksamaal. Patarei vahetuse otsene kulu on 12€, millele lisanduvad saatmise kulud. 

 

Patarei kasutust saab kontrollida spetsiaalselt seadistatud SI-jaamaga (funktsioon SIAC patarei test), SPORTident SI-Config programmiga või SIAC tester äpiga.

 

"SIAC patarei test" funktsiooniga SI jaam kuvab jaama ekraanil patarei pinget ja staatust. Näiteks korras SIAC kiibi korral: OK 287. (2.87V)

 

Kui patarei pinge väärtus on alla 2,7V, siis soovitaks patarei vahetuse ette võtta. Kiip töötab puutevabalt kuni pingeni 2,5V aga raadiokontrollpunktides võib tekkida probleeme.

Patarei tuleb ära vahetada, kui väljatrüki tsekil on samast kontrollpunktist mitu märget (peaagu) sama ajaga.

Patarei vahetust võiks kaaluda, kui puutevabu starte on tehtud üle 100 või kui kaart on toodetud (või viimati patarei vahetatud) 2016. aastal või varem. SI-Config näitab nullimiste arvu, mille põhjal saab hinnata kasutuskordi. Keskmisel orienteerujal, kes teeb umbes tunniseid võistluseid, kestaks kaart 150 nullimist. Kes teeb pikemaid otsi (rogainid, seiklused jms), siis seda vähem starte saab teha.

 

Kui patarei on tühi, siis SIAC töötab edasi tavalise passiivse kaardina ehk auku pannes saab märke tehtud.

 

Patarei vahetust teeb ainult tootja ja vahetamiseks peab saatma oma kaardi(d) Saksamaale. Täpsem info tootja kodulehel: https://www.sportident.com/siacservice/index.php?point=de&lang=et .

 

2021 kevadine patarei vahetus.

Patarei vahetust vajavad SI-AC kaardid (ilma kummide ja nöörideta) palun toimetada minu kätte hiljemalt 28. veebruariks. Kaardiga paluks kaasa panna järgmine info : kaardi number, värv, omaniku nimi ja e-posti aadress, kuhu saata teade, kui kaart on Eestisse jõudnud

 

Tallinnas saab SI-AIR kaardid vahetamiseks jätta linnaorienteerumine.ee päevakute korraldajatele (kui need algavad). 

 

1. märtsil saadan kokku kogutud kaardid Saksamaale vahetusse. Uute patareidega kiibid saab tagasi aprilli alguses. Vahetuse kuluks tuleb 15€ koos saatmiskuludega (ei sisalda Eesti sisest transporti).


SI-AIR nimekirja faili (koos saatmiseks)

 

 

 

 

 

 

 


top