EST ENG 
MENÜÜ MENÜÜ

SPORTident Active Card (SIAC)SPORTIdent Air+

Kõige uuem SPORTidenti kiip SI-AC (ActiveCard) esindab SI kaartide kolmandat põlvkonda.

 

SIAC kaardi patarei arvestuslik tööiga on umbes 150-160 tundi aktiivses (puutevabas) režiimis. Patarei on vahetatav, aga seda saab teha ainult tootja Saksamaal. Patarei vahetuse otsene kulu on 12€, millele lisanduvad saatmise kulud. 

 

Patarei kasutust saab kontrollida spetsiaalselt seadistatud SI-jaamaga (funktsioon SIAC patarei test), SPORTident SI-Config programmiga või SIAC tester äpiga.

 

"SIAC patarei test" funktsiooniga SI jaam kuvab jaama ekraanil patarei pinget ja staatust. Näiteks korras SIAC kiibi korral: OK 287. (2.87V)

 

Kui patarei pinge väärtus on alla 2,7V, siis võiks juba planeerida patarei vahetust. Kiip töötab puutevabalt kuni pingeni 2,5V aga raadio kontrollpunktides võib tekkida probleeme.

Patarei tuleb ära vahetada, kui väljatrüki tsekil on samast kontrollpunktist mitu rida 0-3 sekundilise aja erinevusega.

Patarei vahetust võiks kaaluda, kui puutevabu starte on tehtud üle 100 või kui kaart on toodetud (või viimati patarei vahetatud) 2016. aastal või varem.

 

Kui patarei on tühi, siis SIAC töötab edasi tavalise passiivse kaardina ehk auku pannes saab märke tehtud.

 

2019 hooaja patarei vahetus.

Patarei vahetust vajavad SI-AC kaardid (ilma kummide ja nöörideta) palun toimetada minu kätte hiljemalt 17 novembriks. 18. novembril saadan kokku kogutud kaardid Saksamaale vahetusse ja uute patareidega kiibid saab tagasi loodetavasti detsembris. Vahetuse kuluks tuleb umbes 15€ koos saatmiskuludega (ei sisalda Eesti sisest transporti).

 

 

 

 

 

 


top