EST ENG 
MENÜÜ MENÜÜ

SPORTident Active Card (SIAC)SPORTIdent Air+

Kõige uuem SPORTidenti kiip SI-AC (ActiveCard) esindab SI kaartide kolmandat põlvkonda.

 

SIAC kaardi patarei arvestuslik tööiga on umbes 150-160 tundi aktiivses (puutevabas) režiimis.

 

Patarei kasutust saab kontrollida spetsiaalselt seadistatud SI-jaamaga (funktsioon SIAC patarei test), SPORTident SI-Config programmiga või SIAC tester äpiga.

 

"SIAC patarei test" funktsiooniga SI jaam kuvab jaama ekraanil patarei pinget ja staatust. Näiteks korras SIAC kiibi korral: OK 287 (2.87V). See ei ole kõige täpsem viis, aga annab mingi hinnangu.  

 

Kui patarei pinge väärtus on alla 2,70 V, siis tuleks patarei vahetuse kohe ära teha. Kiip töötab puutevabalt kuni pingeni 2,5V aga raadiokontrollpunktides võib tekkida probleeme.

Patarei tuleb ära vahetada, kui väljatrüki tšekil on samast kontrollpunktist mitu märget (pea aegu) sama ajaga.

 

Patarei vahetust võiks kaaluda, kui puutevabu starte on tehtud üle 120 või kui kaart on kasutusel olnud (või viimati patarei vahetatud) üle 3 aasta tagasi (patarei vahetuse kuupäeva saab kontrollida siin). SI-Config näitab nullimiste arvu, mille põhjal saab hinnata kasutuskordi. Keskmisel orienteerujal, kes teeb umbes tunniseid võistluseid, kestaks kaart 150..200 korda. Kes teeb pikemaid otsi (rogainid, seiklused jms), siis seda vähem starte saab teha.

 

Kui patarei on tühi, siis SIAC töötab edasi tavalise passiivse kaardina ehk auku pannes saab märget teha.

 

Patarei vahetamine Eestis.

2023. aastast toimub SPORTident AIRi patarei vahetus Eestis kohapeal.

Patarei vahetus tähendab seda, et vana kaardi vastu saad sama numbriga uue kaardi (kaardi värvi saab valida vahetuse hetkel olemas olevate värvide seast). Toiming maksab 16€ ja seda saab teha kokkulepitud võistlustel. Postiteel vahetamine maksab 20€.

 

Oma vahetust vajava kaardi võib saata Keila Rõõmu kaubamaja Omniva pakiautomaati (telefon viis-kuus-5-8-kaks-viis-kolm). Saada ainult kaart ehk võta kaardi küljest ära kõik kummid. Kui oled postitanud, siis saada e-kiri oma kontakt ja tagasi saatmise infoga info[att]tak-soft.com.

 

Planeeritud võistlused kus kohapeal saab vahetada:

 

  • Peko kevadel 2 võistluspäeva vahel
  • Ilves GP
  • Kevadel mõnel TONi või linnaO päevakul

 

SI-AIR patarei vahetus

 


top