Tak-Soft
Tak-Soft'ist
Kontakt
IT
About Tak-Soft (ENG)
Contact (ENG)
Tooted
- Minu Raha
- Minu Raamatupidaja
- Minu Pildid
- Orienteeruja märkmik
- Rogain
- Võistlused 2K
-- SIME
-- Race Manager
Teenused
SPORTident
R.O.T.A.
PalmOS
MIDP
Products (ENG)
- SIMO
- O-Notebook
- SIME (ENG)
Tugi
Küsimused ja vastused

  SI jooksjale 
SI jooksjale

Kuidas kasutada SPORTIdenti märkesüsteemi?
Oled võistleja ja ei ole varem SPORTidenti kasutanud? Ei ole midagi keerulist- SI märkesüsteemi kasutamine on lihtne igaühele. Kuidas aga ikkagi kasutada elektroonilist märkesüsteemi, et ei juhtuks arusaamatusi. Siin on lühike õpetus. Loomulikult pöörake tähelepanu ka korraldajate poolt pakutavale informatsioonile.

Täna on kasutatusel 4 versiooni SI-kaarte (SI-5, SI-6, SI-8 ja SI-9). Mis on nende erinevus ja millise on võimalused, sellest loe siit pikemalt.


Hüva nõu
# Ära kaota SI kaarti

6 meeldetuletust:

  1. Enne võistlust loe korraldaja märkusi SI süsteemi kasutamise kohta (stardi- ja finisikorraldusest).
  2. Kontrolli, et Sinu SI-kaardi number oleks õige ja võta see starti kaasa.
  3. Eelstardi joonel puhasta SI-kaardi mälu, selleks hoia kaarti SI puhastusjaamas kuni jaam annab heli- ja/või valgussignaali.
  4. Enne starti kontrolli oma kaarti, pistes see kontrolljaama. Heli- ja/või valgussignaal kinnitavad, et kaart on töökorras.
  5. Rajal veendu, et märkimine õnnestus, sellest annab taas märku heli- ja/või valgussignaal. Vastasel korral tee tavakompostriga märge kaardil olevasse R lahtrisse.
  6. Finisijoonel aseta kaart koheselt SI jaama pesasse, sellega fikseeritakse lõppaeg. Seejärel suundu rahulikult lugemisejaama juurde. Finiseerimisjärjekorra säilitamine pole siis enam vajalik.
SI kasutamine

Programmid orienteerujatele

Peale võistlust avaldatakse tohutul hulgal igasuguseid numbreid - etapiaegu. Aga need on ainult kuivad numbrid. Et asi "lõbusam" ja huvitavam (ja miks ka mitte harivam) oleks, siis selleks on loodud mõningaid programme:

  1. Orienteeruja märkmik - Eestikeelne programm võistluste tulemuste salvestamiseks ja analüüsimiseks. Võimalik võrrelda enda ja 4 "sõbra" tulemusi. Rohkem infot programmi koduleheküljelt.
  2. Online etapiaegade analüüs
  3. WinSplits - Spetsiaalselt etapiaegade analüüsimiseks mõeldud programm. Täpsemat infot leiab Winspliti koduleheküljelt. Programmi autoriks on Mats Troeng Rootsist.
  4. SPORTident analyzer - SPORTidenti etappide aegade näitamine kaardil


SPORTident uudised
SPORTident 8 ja 9 kaartide müük

2008 aastast on müügil SI-8 ja SI-9 kaardid. Tegu on uute ja kiirete kaartide, mälumahuga vastavalt 50 või 30 märget. Täpsemalt loe uutest kaartidest siit.

SI9 kaardi eripakkumine SI5 kaardi omanikele

SPORTidenti pakub 20% soodustusega uusi SI-9 kaarte SI-5 kaartide omanikele. Pakkumine kehtib kuni 30. aprillini 2008! SI-9 kaart on kiire 50 mälukohaga uus kaart mis on väga sobilik orienteerujatele. Eripakkumise kohta ja tellimuse vormistamiseks loe täiendavat infot siit.
nb! SI-9 kaarti ei saa kasutada kõigil võistlustel, kuid 80% Eestis olevatest SI jaamadest omab juba SI-9 kaardi tuge.

SI 6 kaartide kasutamine

Kõik Eestis olevate SI jaamade tarkvara on versiooniga 4.5 või uuem ja seega saab piiranguteta kasutata SPORTident 6 seeria kaarte!
Enne välismaal võistlemist võiks korraldajalt üle küsida, kas nendel on SI jaamad ja programmid valmis SI 6 kaartide jaoks.

SI kaartide müük

Alates 2002. aastast müüb SPORTident kaarte OÜ Skvaier (Mati Poom - matip@hot.ee, tel 50 74686).

Viited
Programmid jooksjatele:
* Orienteeruja märkmik
* SplitsBrowser
* WinSplits
IT:Tak-Soft 2005-2008

See lehekülg on loodud programmiga Minu Veebid IT: www.tak-soft.com