ROTA kasutamine 2010
-
Jüriöö jooks - Tõrvas jüriöö jooksul oli kasutusel 2 raadiot metsas. Tulemused kuvati suurelt koolimaja seinale ja kõik võistkonnad võisid jälgida jooksvalt võistluste käiku. KÕIK märked jõudsid seinale.
- Ilves-3 Jõeveeres - raadiod kõigil päevadel kasutusel. 1. päev oli raadio 1,5km eemal olevas finisis ja rajal. Esmakordselt avalikult kasutusel uus Silverlight tehnoloogial põhinev kommentaatori klient. Tulemused olid vaadatavad ka otse Internetist.
- Balti MV Selgisel - Levi suhtes raske maastik aga mõlemad saatjad toimisid ja ka internetist oli võimalik jälgida võistlust. Silverlight ka teatevõistlusel kasutusel
- Eesti MV lühirajal ja MN21E teates - väikesed seadistuse probleemid võistluse alguses. Saatjad toimisid
- 100KP jooks
- Suvejooks Mustla-Nõmme - Tulemused kommentaatorile ja internetti
- Ilvesteade Kantsil -saatjad toimisid, natuke parema planeeringu korral oleks võistlus jälgitavam olnud. Tulemuste ülekanne Ineternetti
- EMV tavarada ja teade - täiendatud SplitsServeri versioon. Tulemuste jooksev avaldamine kodulehele. Teates esmakordselt 600m kaabli kasutamine vaate KPst.
ROTA kasutamine 2009:
- Jüriööl Kilingi-Nõmmel - töötas tõrgeteta kogu võistluse aja.
- Ilves-3 - 1.päeva võistluse lõpus jäid osad märked kohale jõudmata, kuid hetkel ei tea kus võis viga tekkida.
- Tallina Sprindi esmaspäevakul 25.05 ja Elisa-O üritusel 23.04 saatmine õnnestus ja kõik märked jõudsid kohale.
- Suvejooksul 6-7. juuli oli saatja kasutusel. 1.päeval jõudis kohale 299 märget 301st. 2.päeval jõudsid kohale kõik 186 märget. 3 puuduvat märget jäi puudu ühe saatmise ajal, tundub, et viga tekib FTP serverist.
-
Ilvesteate 1. ja 2. päeval oli plaanis kasutada vaata KPs (~500m võistluskeskusest). Levi (Elisa) oli aga väga piiri peal (-99..-103mdB) ja vähesed märked tulid läbi. 1.päeval tulid õigel ajal esimesed 10 kond märget (hiljem kokku 100). 2.päeval oli natuke parem, kuid ka jäi seisma (kokku tuli 203 märget). 2.päeval sai proovitud ka suundantenni (+11dB), kuid täpset suunda ei saanud metsas määrata ja jäi tavaline antenn. 3.päeval oli vaateKP võistluspaigas ja lagedal. Oli piisav levi (-89..-95mdB) ja KÕIK märked jõudsid kohale. Siiski FTP protokolliga saatmisel on viide nähtava KP jaoks liialt pikk ja peab mõtlema socket ühenduste peale.
ROTA tarkvarale sai lisatud ühendus võistluste tarkvaraga ja nüüd ROTA küsib võistleja andmed otse võistluse programmist. - CISM 2009 - Sõjaväelaste MMil kasutusel ka teine raadio saatja.
- Balti noorte kohtumine - saatjad toimisid, kuid korraldajal oli probleeme võistluskeskuses interneti ühendusega.
Prototüübi testimine reaalsel võistlusel on plaanis 2009. aasta Jüriööl ja Ilves-3l. Kui nendel võistlustel lahendus osutub toimivaks, siis 2009 mai-juuni jooksul on plaanis teha veel 1-2 seadet Eestis kasutamiseks.