EST ENG 
MENÜÜ MENÜÜ

SPORTident jaamade tarkvara uuendamine ja SI-Boot

Alates BSx7 seeria jaamadest on võimalik kasutajatel endil uuendada jaamas olevat tarkvara (ing. firmware). Tarkvara uuendused tavaliselt parandavad leitud vead ja võivad lisada mõningaid täiendavaid funktsionaalsusi olemasolevatele jaamadele. Näiteks uute SI kaartide tuge või muud sellist. Tarkvara on võimalik uuendada ainult BS7 või uuemate jaamade korral (need jaamad millel on ekraan). Eestis on mõned BS7 seeria jaamad, milledel mälumaht on väiksem ja neile ei ole võimalik uuendusi peale panna.

Jaama püsivara/tarkvara uuendamiseks on vaja laadida tootja koduleheküljelt järgmised failid:

SI-Boot - programm jaamade programmeerimiseks.

Esmalt installeeri arvutisse SI-Boot programm. Installeerimiseks ja kopeerimiseks võib vaja minna arvutis administraatori õigusi. Kõige uuem firmware versioon tuleb koos BOOT programmiga.

 

 

Ühenda SI-juhtjaam arvutiga ning kontrolli üle arvuti kellaaeg (programmeerimise ajal seadistatakse ka jaama kellaaeg). Seejärel käivita SI-Boot programm. Vali jadaport kuhu on ühendatud SI-jaam (COM port - menüüst Commands->Init Seriell Interface only on PC) ning kas programmeerid otse juhtjaama (direct) või läbi juhtjaama teist jaama (remote). Vajadusel määra kiirus (38400->4800), kuigi programm proovib leida sobiva kiiruse ka ise. Ühenduse kontrolliks proovi seadistada jaama kella, selleks vajuta nupule "Set time".

Uuenda kõigepealt juhtjaamas tarkvara (Direct). Uuendamiseks vajuta nupule "Start Update". Uuedamise progressist annab ülevaate riba. Uuendamine on õnnestunud, kui 100% on täitunud ja jaam on teinud 2 piiksu, vajuta OK ja alles siis võta jaam küljest. Teiste jaamade programmeerimiseks vali ühenduse viisiks Remote ja kasuta induktiivpulka (programmeerimispulka). Uuendatav jaam tuleks käivitada lilla SI (Service/OFF) kaardiga. Kui programmeerimine ei õnnestu (antakse veateadet NAK), siis proovi jaama panna teist pidi juhtjaama peale või mõnikord aitab ilma induktiivpulgata programmeerimine. Peale tarkvara uuendamist kontrolli jaama tarkvara versiooni kas jaama ekraanilt või SI-Config/SI-Inventuur programmiga. Kui omad SI jaamade andmebaasi SI-inventuuris, siis uuenda ka seal jaamade andmed.

Uuendamise käigus jaama seadeid ja funktsioone ei muudeta, ainult kellaaeg sünkroniseeritakse arvutiga.

SI-Boot programmi kasutamine Windows Vista teatud arvutites on olnud probleemne. Kui Vista arvutis ei hakka uuendamine tööle (jaama tunneb ära, aga edenemise riba ei muutu), siis selle arvutiga ei ole võimalik uuendada. Tootja on veast teadlik ja proovib leida lahendust.


Uudised

Uud versioon 6.14 / 3.20 06.03.2015 (10:06)

SPORTident on välja toonud uuenduse kõigile BSx7 / BSx8 / BSx11 jaamadele. Seekordse uuendusega lisanduvad mitmed uued funktsioonid ning parandatud on töökindlust.

Uus tarkvara on saadaval siit (Si-Boot): http://www.sportident.com/index.php?option=com_content&view=article&id=106&Itemid=2633&lang=en

 

Uus versioon on välja lastud järgmistele SI jaamadele:

  • BSF7: SPORTident control station series 7
  • BSF8: SPORTident control station series 8
  • BSM7: SPORTident master station series 7 (USB as well as RS-232)
  • BSM8-D-USB: SPORTident USB master station series 8
  • BS7-P: SPORTident printer station series 7
  • BS7-S: SPORTident sprint station series 7
  • BS8-Master: SPORTident control station master series 8

Uus versioon 5.68 01.11.2010 (14:11)

SPORTident on avaldanud uue tarkvara versiooni SI jaamade jaoks (5.68, sisaldan ka juhtjaama versiooni). Jaamade programmeerimiseks on valminud ka uuem versioon SI-boot programmis (2.1).

Uuema tarkvara saab laadida aadressilt: http://www.sportident-run.de/likecms.php?part=link_logger&internal=1&link=media/public/ZIP/siboot_23568.zip

5.68 versiooni ei ole veel juhtjaamadele BSM7 USB/COM.


Ver. 5.65 viga!! 17.03.2010 (15:09)

Tootja teatab, et nad on leidnud viimasest versioonist (5.65) vea. Viga võib tekkida SI-6 kaardiga märke tegemisel. Tootja soovitab panna tagasi vanema versiooni (5.59).

The Firmware 565 for the SPORTident base station had to be withdrawn due to a rarely occuring reliability issue regarding SI-Card 6.

It is recommended to NOT update to firmware 565 and instead keep using firmware 559. If you have SPORTident base stations with firmware 565 in use, please contact support@sportident.com for further assistance. We are currently working on a new firmware. We apologize for any inconvenience.


Uus versioon 5.65 15.12.2009 (15:13)

BSx7 ja BSx8 jaamadele on välja tulnud uus tarkvara versioon (5.65). Parandatud on viga, mis jättis start/finiš/nullimisjaama tööle, kui viimane SI kaart oli 8 või 9dast versioonist. Parandatud andmete edastust, ehk jaamade seadistamine peaks töötama paremini.

Uuendused saab laadida SPORTident koduleheküljelt aadressilt www.sportident.com. Samast saab laadida uuema SI-Boot programmi (versioon 2.02).


top